Trafik Yönetim Sistemleri

Şehiriçi trafikte araç sayısının hızla artması, yerel yönetimlerin fiziksel düzenlemeler konusunda imkansızlıklar yaşaması, trafikte ileri teknoloji kullanımını önemli bir alternatif haline getirmiştir. Trafik yönetimi çözümlerimiz, üst yapı verimliliğini arttırmakla birlikte, trafik güvenliğini en ileri seviyeye taşımaktadır.

Akıllı Kavşaklar

Akıllı kavşaklarda, sabit sinyalizasyon süreleri yerine tamamen araç yoğunluğuna bağlı olarak dinamik değişen süreler kullanılmakta, kavşakta verimlilik artışı sonucunda toplam seyahat süreleri en aza indirilmektedir. Yoğunluk kamera ve sensörler ile tespit edilir.   

Görüntüleme

Kavşakların trafik kontrol merkezinden izlenebilir olması, operatörlerin trafikte gelişen anlık olaylara çabuk tepki verebilmesini, müdahale için ilgili birimler ile hızlı koordinasyon ve sinyalizasyon sistemine manuel müdahale imkanı sunulabilmektedir.

İhlal Sistemleri

Aşırı hız, kırmızı ışık ihlali, emniyet şeridi ihlali, park, ters  yön ihlali  vb. trafik güvenliğini tehlikeye atan sürücü ihlallerinin tespitine yarayan çözümlerimiz sayesinde trafik güvenliğinin üst düzeye taşınması ve sürücü duyarlılığınını arttırılması sağlanmaktadır.

Kontrol Üniteleri

Mevcut kavşak kontrol cihazlarına bağlanarak, kavşağın yoğunluk değerleri doğrultusunda dinamik yönetilmesini sağlar. TCP-IP ağlar üzerinde trafik kontrol merkezine bağlanır.

Kameralar

İhlal algılama, araç sayım, plaka tanıma ve genel kavşak izleme amaçlı olarak kullanılmaktadır. Network tabanlı ve yüksek çözünürlüklü kameralar ile araçların detaylı video ve resimleri alınabilmektedir.

Araç Sensörleri

Araç sayım, sınıflandırma ve hız tespiti ölçümlerini gerçekleştirebilen trafik sensörleri, her tür hava koşulunda  düşük hata oranları ile çalışmakta ve uygun maliyetleri ile ön plana  çıkmaktadır.