Telemetri ve Kritik Veri İzleme

Easio çözümleri ile personel tarafından sıklıkla kontrol edilemeyen alanların kritik verilerinin kontrolü, uzak tesislerin verilerinin geniş alan ağları üzerinden izlenmesi, web tabanlı otomasyon, tanımlanan senaryolar doğrultusunda alarm aksiyonlarının işlenmesi, e-mail, sms bildirimlerin iletilmesi işlevleri gerçekleştirilebilir.

Ortam Denetleme

Sistem odaları, veri merkezleri, gıda ve ilaç depoları vb. alanlarda ısı nem gibi kritik ortam değerlerinin kontrolü, alan güvenliği, giriş çıkış yetkilendirme verilerinin izlenmesi sağlanmaktadır. E-mail sms ile olay bildirimi ve gömülü web arayüzü özellikleri bulunmaktadır.

Telemetri

Easio kontrolörleri aracılığı ile uzak algılayıcılar veya sistemlerin verilerinin toplanması, TCP-IP ağları üzerinden merkezi sistemlere iletilmesi, tanımlanmış senaryolar ile aksiyonların işleme konması ve uzak operatör komutlarının işlenmesi sağlanabilmektedir.

Bulut Alarm

Easio bulut alarm sayesinde küçük ve orta büyüklükteki binaların güvenlik sistemleri web arayüzler ile uzaktan yönetilebilir olmaktadır.  Bunun yanında, kart okuyucu, kamera izleme ve uzaktan çıkış kontrolü ile akıllı bina kontrolorü işlevi görmektedir.

Kontrol Üniteleri

Rack ve ray montajlı, LCD’li, farklı dijital ve analog giriş-çıkış konfigurasyonlarında ve RS485 arayüzlü modelleri  bulunmaktadır. TCP-IP iletişim, SD kart yuvası, USB arabirim standarttır.

Sensörler

Pır detektör, duman sensörü vb. dijital algılayıcıların yanında, ısı ve nem sensörü, iklim sensörleri vb. analog ölçüm ekipmanları da bağlanabilir. Ayrıca 1-wire arayüzü bulunmaktadır. 

RFID Okuyucular

Giriş ve çıkış kontrolü ve buna ilave olarak senaryo aksiyon gruplarının aktivasyon deaktivasyon işleminde kullanılmaktadır. Birden fazla okuyucu, kontrolörlerin RS485 girişlerine seri bağlanabilir.