Bariyer Otomasyon Sistemleri

Bariyer otomasyon portföyü ile otoparklar, otogarlar, tesis girişleri, alışveriş merkezleri, kantar ölçüm noktaları vb. alanlarda araç giriş ve çıkış hareketlerinin düzenlenmesi, ücretlendirilmesi ve raporlanması sağlanabilmektedir.

Otopark Otomasyon

Parkon otomasyon sistemi, üyelik veya biletli giriş gerektiren uygulamalar için geliştirilmiştir. Gelişmiş tarife tanımlama özelliği ile her tür ücretlendirme sistemine uyum sağlayabilir. Abone, çıkışta ödemeli ve ön ödemeli opsiyonları ile projelendirilebilmektedir.

Kantar Otomasyon

ScalOn kantar otomasyon sistemi hakediş süreçleri kantar tartımlarını içeren işletmelerin, bu işlemleri daha yönetilebilir şekilde yapabilmeleri için geliştirilmiştir. Kantara giriş çıkışlar ve tartım süreçleri belirli bir düzende gerçekleştirilir ve bilgisayar ortamında kayıt edilir.

Giriş Otomasyon

Bu sistem sayesinde, kontrol altında tutulması gereken tesis girişleri, düzenli ve raporlanabilir olmaktadır. Ziyaretçi girişleri, irsaliyeli girişler, irsaliyeli çıkışlar, personel girişleri kayıt altına alınmaktadır. Kamera ve kantar ile entegrasyonu  sağlanabilmektedir.

Bilet Üniteleri

Otopark ücretlendirme sistemlerinde kullanılan üzerinde bilet yazıcısı, LCD display ve opsiyonel olarak abone okuyucu bulunan ünitelerdir. Bariyer kontrolü de bu ünite ile sağlanır.

Bariyerler

Kullanım alanı ve araç geçiş yoğunluğuna göre göre farklı kol uzunluğu ve motor hızında bariyer seçimleri mümkündür. Emniyet fotoseli ve araç detektörleri ile güvenli açma-kapama sağlanır.

Ek Özellikler

Kamera, sinyalizasyon, bilgilendirme ünitesi, UHF okuyucu vb. opsiyonlar ile sistemlerin fonksiyonelliği arttırılabilmektedir. Sistemler kullanıcı gereksinimlerine göre projelendirilmektedir.