Elektronik Devre Kartı Üretimi

Firmamız bünyesinde bulunan Elektronik Tasarım Ar-Ge Departmanı, SMD otomatik Dizgi hattı, Through Hole Dizgi Hattı, Kalite Kontrol Birimi, CNC Atölyesi ve Son Montaj İstasyonları ile tasarımdan ambalajlama işlemine kadar tüm aşamalarda ISO9001 ve CE standartlarında kurşunsuz üretim yapılmaktadır.

PCB Tasarımı

Ar-Ge mühendislerimiz, profesyonel Cad-Cam yazılımları aracılığı ile üretime esas teşkil edecek Gerber dosyalarını ve BOM tedarik listelerini hazırlamaktadır. Ayrıca, simulasyon programları kullanılarak tüm devrelerin tasarım doğrulamaları gerçekleştirilmektedir.

Prototip Hazırlama

Tasarımı yapılan devre kartlarının prototipleri hazırlanmakta, ön testler bu çalışır prototipler ile gerçekleştirilmektedir. Testler sonrası gerekli revizyonlar tamamlanarak labratuvar test işlemleri aşamasına geçilmektedir. Gerektiğinde numune üretilebilmektedir.

Kutu Tasarımı

Geliştirilen devre kartlarının kullanım amacına uygun plastik veya aluminyum kutuların kalıp, CNC, etiket, membran tasarımları firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Kutu yuva açma vb. işlemleri, CNC atölyesinde tamamlanmaktadır.

SMD ve TH Dizgi

Devre kartlarının komponent dizgi ve lehimleme işlemleri SMD otomatik komponent dizgi makinelerinde ve Through Hole Dizgi hatlarında gerçekleştirilmektedir.

Test ve Kontrol

Dizgi ve lehimleme işlemleri tamamlanan kartlar, kalite kontrol istasyonlarında, işlevsel testlere tabi tutulmaktadır. Sorun tespit edilen ürünler rework istasyonuna iletilmektedir.

Kutu Montaj

Üretimi tamamlanan elektronik devre kartları, cihaz kutuları içine montajlanarak son kalite kontrol ve test işlemleri gerçekleştirilir. Etiketleme ve ambalajlama sonrası ürün sevkiyatı işlemi yapılır.